DIETETYK mgr inż. Justyna Samol
DIETETYK mgr inż. Justyna Samol

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta zaczyna się od rozmowy, tzw. „wywiad żywieniowy”, z której dowiaduję się:

– o zwyczajach żywieniowych,
– upodobaniach kulinarnych
– stylu życia; trybie pracy, aktywności fizycznej
– ewentualnych problemach zdrowotnych
– czy/jakie zażywa leki/suplementy diety

Mój pacjent

Następnie wykonuję badania antropometryczne oraz analizę składu ciała METODĄ BIA

– na profesjonalnym analizatorze-wadze TANITA (z certyfikatem medycznym)

Na pierwszej wizycie tłumaczę zasady diety i omawiam listę dozwolonych produktów wraz z ilościami.

Ustalam przykładowe menu, ewentualnie doradzam, o jaki suplement diety warto uzupełnić dietę. Pacjenci od razu otrzymują informacje o dietach, które ich dotyczą.

Pacjenci od razu po wizycie mogą zacząć stosować moje zalecenia.

Przykładowe jadłospisy na 7 dni są uwzględnione w cenie wizyty.

Kolejne wizyty, to nie tylko wykonanie pomiarów i sprawdzenie efektów diety, ale zmiany zaleceń w oparciu o wyniki analizy składu ciała.

Regularne pomiary bioimpedancji podczas programu dietetycznego umożliwiają kontrolę zmian składu ciała i pomagają odpowiednio korygować dietę.

BIA (Bioelectrical Impedance Analysis — bioimpedancja elektryczna)jest nieinwazyjną metodą analizy składu ciała wykorzystującą opór elektryczny organizmu, czyli tzw. impedancję. Wykonywany na nowoczesnej wadze-analizatorze firmy Tanita pomiar jest bardzo prosty, bezpieczny i trwa zaledwie kilka sekund.

Badanie opiera się na fakcie, iż poszczególne tkanki organizmu, w zależności od zawartości w nich wody, wykazują różny opór na prąd elektryczny. Tkanka mięśniowa, zawierająca w swym składzie znaczne ilości wody, jest bardzo dobrym przewodnikiem elektryczności, w przeciwieństwie do tkanki tłuszczowej. Badanie umożliwia ocenę stanu odżywienia poprzez analizę zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie, tkanki tłuszczowej trzewnej (na brzuchu), masy mięśniowe, określa indywidualny poziom podstawowej przemiany materii (niezbędna ilość energii wykorzystywanej na podstawowe procesy biologiczne zachodzące w organizmie). Wiek metaboliczny – obrazujący wydolność organizmu. Pozwala również na poznanie wpływu niektórych czynników (m.in. chorób, wysiłku fizycznego, odchudzania) na kierunki zmian poszczególnych komponentów ciała.